Teknik özellikler
| Çıkış yılı | 2015 |
|---|---|
| Ekran | 5.2" 1080x1920 |
| Panel | Color / IPS TFT 16,7 millions colors 1080 x 1920 px (5.20") 424 ppi ∼72.4% screen-to-body ratio |
| İşletim sistemi | Android 5.0 Lollipop |
| Yonga seti | HiSilicon Kirin 935 Processor clock: 2.20 GHz Number of cores: 8 GPU: ARM Mali-T628 MP4 @680 MHz |
| RAM | 3 GB |
| Depolama | 16 GB Buy memory card |
| Batarya | 3.100 mAh |
| Boyutlar | 143.20 x 71.90 x 8.50 mm |
| Ağırlık | 157.00 g Buy case |