Teknik özellikler
| Çıkış yılı | 2016 |
|---|---|
| Ekran | 5.2" 1080x1920 |
| Panel | Color / IPS TFT 16,7 millions colors 1080 x 1920 px (5.20") 424 ppi ∼68.7% screen-to-body ratio |
| İşletim sistemi | Android 6.0 Marshmallow |
| Yonga seti | HiSilicon Kirin 650 Processor clock: 2.00 GHz Number of cores: 8 GPU: ARM Mali-T830 MP2 @600 MHz |
| RAM | 2 GB |
| Depolama | 16 GB Buy memory card |
| Batarya | 3.000 mAh |
| Boyutlar | 147.10 x 73.80 x 8.30 mm |
| Ağırlık | 156.00 g Buy case |
| Renkler | Available in 3 variants: Silver Gray Gold |