Teknik özellikler
| Çıkış yılı | 2019 |
|---|---|
| Ekran | 6.26" 1080x2340 |
| Panel | Color / IPS TFT 16,7 millions colors 1080 x 2340 px (6.26") 412 ppi ∼84.1% screen-to-body ratio |
| İşletim sistemi | Android 9.0 Pie |
| Yonga seti | HiSilicon Kirin 980 Processor clock: 2.60 GHz Number of cores: 8 GPU: ARM Mali-G76 |
| RAM | 8 GB |
| Depolama | 256 GB |
| Batarya | 4.000 mAh |
| Boyutlar | 154.60 x 73.97 x 8.44 mm |
| Ağırlık | 182.00 g Buy case |
| Renkler | Available in 3 variants: Phantom Black Phantom Blue Icelandic Frost |