Teknik özellikler
| Çıkış yılı | 2017 |
|---|---|
| Ekran | 5.93" 1080x2160 |
| Panel | Color / IPS TFT 16,7 millions colors 1080 x 2160 px (5.93") 407 ppi ∼77.0% screen-to-body ratio |
| İşletim sistemi | Android 7.0 Nougat |
| Yonga seti | HiSilicon Kirin 659 Processor clock: 2.36 GHz Number of cores: 8 GPU: ARM Mali-T830 MP2 @900 MHz |
| RAM | 4 GB |
| Depolama | 32 GB, 64 GB, 128 GB Buy memory card |
| Batarya | 3.340 mAh |
| Boyutlar | 156.50 x 75.30 x 7.60 mm |
| Ağırlık | 164.00 g Buy case |