Teknik özellikler
| Çıkış yılı | 2017 |
|---|---|
| Ekran | 5.15" 1080x1920 |
| Panel | Color / IPS TFT 16,7 millions colors 1080 x 1920 px (5.15") 428 ppi ∼70.0% screen-to-body ratio |
| İşletim sistemi | Android 7.0 Nougat |
| Yonga seti | HiSilicon Kirin 960 Processor clock: 2.40 GHz Number of cores: 8 GPU: ARM Mali-G71 MP8 |
| RAM | 6 GB |
| Depolama | 64 GB, 128 GB Buy memory card |
| Batarya | 3.200 mAh |
| Boyutlar | 147.30 x 70.90 x 7.45 mm |
| Ağırlık | 155.00 g Buy case |