Teknik özellikler
| Çıkış yılı | 2017 |
|---|---|
| Ekran | 5.65" 1080x2160 |
| Panel | Color / IPS TFT 16,7 millions colors 1080 x 2160 px (5.65") 427 ppi ∼75.9% screen-to-body ratio |
| İşletim sistemi | Android 8.0 Oreo |
| Yonga seti | HiSilicon Kirin 659 Processor clock: 2.36 GHz Number of cores: 8 GPU: ARM Mali-T830 MP2 @900 MHz |
| RAM | 4 GB |
| Depolama | Available in 2 variants: 32 GB 64 GB Buy memory card |
| Batarya | 3.000 mAh |
| Boyutlar | 151.00 x 71.90 x 7.60 mm |
| Ağırlık | 149.00 g Buy case |
| Renkler | Available in 4 variants: Midnight Black Sapphire Blue Glacier Gray Pearl White |