Teknik özellikler
| Çıkış yılı | 2023 |
|---|---|
| Ekran | 6.78" 120Hz 1200x2652 |
| Panel | Color / AMOLED 1,07 billions colors, 120 Hz 1200 x 2652 px (6.78") 429 ppi, 100% DCI-P3 ∼90.2% screen-to-body ratio |
| İşletim sistemi | Android 13 |
| Yonga seti | Qualcomm Snapdragon 6 Gen 1 SM6450 Processor clock: 2.20 GHz Number of cores: 8 GPU: Adreno |
| RAM | 8 GB |
| Depolama | 256 GB Buy memory card |
| Batarya | 5.300 mAh |
| Boyutlar | 163.60 x 75.50 x 7.98 mm |
| Ağırlık | 185.00 g Buy case |
| Renkler | Available in 3 variants: 1 wariant Emerald Green 1 wariant Sunrise Orange (vegan leather) 1 wariant Midnight Black |