| Çıkış yılı | 2024 |
|---|
| Ekran | 6.56" 90Hz 720x1612 |
|---|
| Panel | Color / IPS TFT 16,7 millions colors, 90 Hz 720 x 1612 px (6.56") 269 ppi max. luminance 780 nitów [cd/m²], 85% NTSC ∼70.2% screen-to-body ratio |
|---|
| İşletim sistemi | Android 14 |
|---|
| Yonga seti | MediaTek Dimensity 6100+ MT6835V/ZA Processor clock: 2.20 GHz Number of cores: 8 GPU: ARM Mali-G57 MC2 |
|---|
| RAM | 12 GB |
|---|
| Depolama | Available in 2 variants: 128 GB 256 GB |
|---|
| Batarya | 5.200 mAh |
|---|
| Boyutlar | 163.59 x 75.33 x 8.39 mm |
|---|
| Ağırlık | 190.00 g Buy case |
|---|
| Renkler | Available in 2 variants: Phantom Night Black Blue Sky |