Teknik özellikler
| Çıkış yılı | 2023 |
|---|---|
| Ekran | 6.8" 90Hz 1080x2388 |
| Panel | Color / IPS TFT 16,7 millions colors, 90 Hz 1080 x 2388 px (6.80") 385 ppi ∼90.1% screen-to-body ratio |
| İşletim sistemi | HarmonyOS 3.0 |
| Yonga seti | Qualcomm Snapdragon 680 SM6225 Processor clock: 2.40 GHz Number of cores: 8 GPU: Adreno 610 |
| Depolama | Available in 2 variants: 128 GB 256 GB Buy memory card |
| Batarya | 5.000 mAh |
| Boyutlar | 164.60 x 75.55 x 8.55 mm |
| Ağırlık | 193.00 g Buy case |
| Renkler | Available in 3 variants: Mint Green Galaxy Silver Obsidian Black |