Teknik özellikler
| Çıkış yılı | 2022 |
|---|---|
| Ekran | 6.74" 120Hz 1212x2616 |
| Panel | Color / OLED 1,07 billions colors, 120 Hz 1212 x 2616 px (6.74") 428 ppi ∼91.3% screen-to-body ratio |
| İşletim sistemi | HarmonyOS 3.0 |
| Yonga seti | Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 SM8475 Processor clock: 3.20 GHz Number of cores: 8 GPU: Adreno 730 |
| Depolama | 512 GB Buy memory card |
| Batarya | 4.700 mAh |
| Boyutlar | 162.10 x 75.50 x 9.92 mm |
| Ağırlık | 232.00 g Buy case |
| Renkler | Available in 2 variants: Dark Blue Porcelain Rouge Purple Porcelain |