Teknik özellikler
| Çıkış yılı | 2024 |
|---|---|
| Ekran | 6.45" 120Hz 1080x2440 |
| Panel | Color / OLED 1,07 billions colors, 120 Hz, Touch sampling rate 300 Hz 1080 x 2440 px (6.45") 414 ppi max. luminance 2500 nitów [cd/m²], 100% DCI-P3 ∼86.0% screen-to-body ratio |
| İşletim sistemi | HarmonyOS 4.3 |
| RAM | 16 GB |
| Depolama | Available in 3 variants: 1000 GB 256 GB 512 GB |
| Batarya | 5.110 mAh |
| Şarj | 66 W |
| Boyutlar | 156.60 x 73.78 x 9.90 mm |
| Ağırlık | 239.00 g Buy case |
| Renkler | Available in 5 variants: Obsidian Black Cosmic Red Deep Sea Blue Nebula White Nebula Gray |