Teknik özellikler
| Çıkış yılı | 2024 |
|---|---|
| Ekran | 6.7" 1080x2388 |
| Panel | Color / IPS TFT 16,7 millions colors 1080 x 2388 px (6.70") 391 ppi ∼89.1% screen-to-body ratio |
| İşletim sistemi | HarmonyOS 4 |
| Yonga seti | Qualcomm Snapdragon 680 SM6225 Processor clock: 2.40 GHz Number of cores: 8 GPU: Adreno 610 |
| RAM | 8 GB |
| Depolama | Available in 2 variants: 128 GB 256 GB Buy memory card |
| Batarya | 5.000 mAh |
| Boyutlar | 163.30 x 74.70 x 8.40 mm |
| Ağırlık | 199.00 g Buy case |
| Renkler | Available in 3 variants: Emerald Green Snowy White Obsidian Black |