Teknik özellikler
| Çıkış yılı | 2020 |
|---|---|
| Ekran | 6.76" 90Hz 1344x2772 |
| Panel | Color / OLED 16,7 millions colors, 90 Hz 1344 x 2772 px (6.76") 456 ppi ∼94.1% screen-to-body ratio |
| İşletim sistemi | Android 10 |
| Yonga seti | HiSilicon Kirin 9000 Processor clock: 3.13 GHz Number of cores: 8 GPU: ARM Mali-G78 |
| RAM | 8 GB |
| Depolama | 256 GB Buy memory card |
| Batarya | 4.400 mAh |
| Boyutlar | 162.90 x 75.50 x 9.10 mm |
| Ağırlık | 212.00 g Buy case |
| Renkler | Available in 5 variants: Mystic Silver Black White Olive Green Sunflower Yellow |