Teknik özellikler
| Çıkış yılı | 2025 |
|---|---|
| Ekran | 6.7" 120Hz 1084x2412 |
| Panel | Color / OLED 1,07 billions colors, 120 Hz, Touch sampling rate 300 Hz 1084 x 2412 px (6.70") 395 ppi ∼88.7% screen-to-body ratio |
| İşletim sistemi | HarmonyOS 5.1 |
| Depolama | Available in 2 variants: 256 GB 512 GB |
| Batarya | 5.500 mAh |
| Şarj | 66 W |
| Boyutlar | 161.75 x 75.49 x 7.15 mm |
| Ağırlık | 191.00 g Buy case |
| Renkler | Available in 3 variants: Ice Blue Frost White Feather sand black |