Teknik özellikler
| Çıkış yılı | 2024 |
|---|---|
| Ekran | 6.94" 120Hz 1136x2690 |
| Panel | Color / LTPO OLED, 120 Hz, Touch sampling rate 300 Hz 1136 x 2690 px (6.94") 421 ppi max. luminance 1200 nitów [cd/m²] ∼87.5% screen-to-body ratio |
| İşletim sistemi | HarmonyOS 4.2 |
| Yonga seti | HiSilicon Kirin |
| RAM | 12 GB |
| Depolama | Available in 3 variants: 1000 GB 256 GB 512 GB |
| Batarya | 4.400 mAh |
| Şarj | 66 W |
| Boyutlar | 169.77 x 75.40 x 6.88 mm |
| Ağırlık | 195.00 g Buy case |
| Renkler | Available in 4 variants: New Green Zero White Sakura Pink Starry Black |