Teknik özellikler
| Çıkış yılı | 2018 |
|---|---|
| Ekran | 6.1" 1080x2240 |
| Panel | Color / OLED 16,7 millions colors 1080 x 2240 px (6.10") 408 ppi ∼82.0% screen-to-body ratio |
| İşletim sistemi | Android 8.1 Oreo |
| Yonga seti | HiSilicon Kirin 970 Processor clock: 2.36 GHz Number of cores: 8 GPU: ARM Mali-G72 MP12 |
| RAM | 8 GB |
| Depolama | Available in 3 variants: 128 GB 256 GB 64 GB |
| Batarya | 4.000 mAh |
| Boyutlar | 155.00 x 73.90 x 7.80 mm |
| Ağırlık | 180.00 g Buy case |
| Renkler | Available in 4 variants: Black Twilight Midnight Blue Pink Gold |