| Çıkış yılı | 2019 |
|---|
| Ekran | 6.47" 1080x2340 |
|---|
| Panel | Color / OLED 16,7 millions colors 1080 x 2340 px (6.47") 398 ppi ∼88.6% screen-to-body ratio |
|---|
| İşletim sistemi | Android 9.0 Pie |
|---|
| Yonga seti | HiSilicon Kirin 980 Processor clock: 2.60 GHz Number of cores: 8 GPU: ARM Mali-G76 |
|---|
| RAM | 8 GB |
|---|
| Depolama | Available in 3 variants: 128 GB 256 GB 512 GB Buy memory card |
|---|
| Batarya | 4.200 mAh |
|---|
| Boyutlar | 158.00 x 73.40 x 8.41 mm |
|---|
| Ağırlık | 192.00 g Buy case |
|---|
| Renkler | Available in 7 variants: Aurora Breathing Crystal Black Pearl White Amber Sunrise Misty Lavender Mystic Blue |