Teknik özellikler
| Çıkış yılı | 2020 |
|---|---|
| Ekran | 6.4" 1080x2310 |
| Panel | Color / IPS TFT 16,7 millions colors 1080 x 2310 px (6.40") 398 ppi ∼83.5% screen-to-body ratio |
| İşletim sistemi | Android 10 |
| Yonga seti | HiSilicon Kirin 810 Processor clock: 2.27 GHz Number of cores: 8 GPU: ARM Mali-G52 @820 MHz |
| RAM | 6 GB |
| Depolama | 128 GB Buy memory card |
| Batarya | 4.200 mAh |
| Boyutlar | 159.20 x 76.30 x 8.70 mm |
| Ağırlık | 183.00 g Buy case |
| Renkler | Available in 4 variants: Crush Green Skyline Grey Midnight Black Sakura Pink |