Teknik özellikler
| Çıkış yılı | 2020 |
|---|---|
| Ekran | 6.58" 90Hz 1200x2640 |
| Panel | Color / OLED 16,7 millions colors, 90 Hz 1200 x 2640 px (6.58") 441 ppi ∼91.6% screen-to-body ratio |
| İşletim sistemi | Android 10 |
| Yonga seti | HiSilicon Kirin 990 5G Processor clock: 2.86 GHz Number of cores: 8 GPU: ARM Mali-G76 MC16 |
| RAM | 8 GB |
| Depolama | 256 GB Buy memory card |
| Batarya | 4.200 mAh |
| Boyutlar | 158.20 x 72.60 x 8.95 mm |
| Ağırlık | 209.00 g Buy case |
| Renkler | Available in 3 variants: Silver Black White |