Teknik özellikler
| Çıkış yılı | 2023 |
|---|---|
| Ekran | 6.67" 120Hz 1220x2700 |
| Panel | Color / OLED 1,07 billions colors, 120 Hz 1220 x 2700 px (6.67") 444 ppi ∼89.8% screen-to-body ratio |
| İşletim sistemi | HarmonyOS 3.1 |
| Yonga seti | Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 SM8475 Processor clock: 3.20 GHz Number of cores: 8 GPU: Adreno 730 |
| RAM | 12 GB |
| Depolama | Available in 2 variants: 256 GB 512 GB Buy memory card |
| Batarya | 4.815 mAh |
| Boyutlar | 161.00 x 74.50 x 8.30 mm |
| Ağırlık | 200.00 g Buy case |
| Renkler | Available in 4 variants: Rococo Pearl Violet Black Green |