Teknik özellikler
| Çıkış yılı | 2019 |
|---|---|
| Ekran | 6.59" 1080x2340 |
| Panel | Color / LTPS TFT 16,7 millions colors 1080 x 2340 px (6.59") 391 ppi ∼84.3% screen-to-body ratio |
| İşletim sistemi | Android 9.0 Pie |
| Yonga seti | HiSilicon Kirin 710 Processor clock: 2.20 GHz Number of cores: 8 GPU: ARM Mali G51 |
| RAM | 4 GB |
| Depolama | 64 GB Buy memory card |
| Batarya | 4.000 mAh |
| Boyutlar | 163.50 x 77.30 x 8.80 mm |
| Ağırlık | 196.80 g Buy case |
| Renkler | Available in 3 variants: Emerald Green Starlight Blue Midnight Black |