Teknik özellikler
| Çıkış yılı | 2025 |
|---|---|
| Ekran | 6.8" 120Hz 1276x2848 |
| Panel | Color / LTPO OLED 1,07 billions colors, 120 Hz, Touch sampling rate 300 Hz 1276 x 2848 px (6.80") 459 ppi max. luminance 2800 nitów [cd/m²], 100% DCI-P3 ∼89.7% screen-to-body ratio |
| İşletim sistemi | HarmonyOS 5.1 |
| Yonga seti | HiSilicon Kirin |
| RAM | 12 GB |
| Depolama | Available in 3 variants: 1000 GB 256 GB 512 GB |
| Batarya | 5.700 mAh |
| Şarj | 100 W |
| Boyutlar | 163.00 x 76.10 x 8.30 mm |
| Ağırlık | 219.00 g Buy case |
| Renkler | Available in 4 variants: Gold Glaze White Glaze Black Glaze Glazed Red |