Teknik özellikler
| Çıkış yılı | 2025 |
|---|---|
| Ekran | 6.3" 120Hz 1320x2120 |
| Panel | Color / LTPO OLED 1,07 billions colors, 120 Hz, Touch sampling rate 300 Hz 1320 x 2120 px (6.30") 396 ppi max. luminance 2500 nitów [cd/m²] ∼87.5% screen-to-body ratio |
| İşletim sistemi | HarmonyOS 5.0.1 |
| RAM | 12 GB |
| Depolama | Available in 2 variants: 256 GB 512 GB |
| Batarya | 4.720 mAh |
| Şarj | 40 W |
| Boyutlar | 143.20 x 91.70 x 7.15 mm |
| Ağırlık | 195.90 g Buy case |
| Renkler | Available in 3 variants: Moon Shadow Gray Zero White Phantom Night Black |