Teknik özellikler
| Çıkış yılı | 2020 |
|---|---|
| Ekran | 6.39" 720x1560 |
| Panel | Color / IPS TFT 16,7 millions colors 720 x 1560 px (6.39") 269 ppi ∼82.4% screen-to-body ratio |
| İşletim sistemi | Android 9.0 Pie |
| Yonga seti | HiSilicon Kirin 710 Processor clock: 2.20 GHz Number of cores: 8 GPU: ARM Mali G51 |
| RAM | 4 GB |
| Depolama | 64 GB Buy memory card |
| Batarya | 4.000 mAh |
| Boyutlar | 159.81 x 76.13 x 8.13 mm |
| Ağırlık | 176.00 g Buy case |