Teknik özellikler
| Çıkış yılı | 2025 |
|---|---|
| Ekran | 6.7" 120Hz 720x1604 |
| Panel | Color / IPS TFT 16,7 millions colors, 120 Hz 720 x 1604 px (6.70") 262 ppi ∼84.7% screen-to-body ratio |
| İşletim sistemi | Android 16 |
| Yonga seti | MediaTek Dimensity 6300 MT6835T Processor clock: 2.40 GHz Number of cores: 8 GPU: ARM Mali-G57 MC2 |
| RAM | 4 GB |
| Depolama | 64 GB Buy memory card |
| Batarya | 5.200 mAh |
| Şarj | 18 W |
| Boyutlar | 167.15 x 76.40 x 8.44 mm |
| Ağırlık | 202.00 g Buy case |
| Renkler | Pantone Tapestry |