Teknik özellikler
| Çıkış yılı | 2021 |
|---|---|
| Ekran | 6.8" 144Hz 1080x2460 |
| Panel | Color / IPS TFT 16,7 millions colors, 144 Hz 1080 x 2460 px (6.80") 395 ppi ∼86.5% screen-to-body ratio |
| İşletim sistemi | Android 11 |
| Yonga seti | Qualcomm Snapdragon 888+ Processor clock: 3.00 GHz Number of cores: 8 GPU: Adreno 660 |
| RAM | 8 GB |
| Depolama | Available in 2 variants: 128 GB 256 GB |
| Batarya | 5.000 mAh |
| Boyutlar | 168.07 x 75.53 x 8.89 mm |
| Ağırlık | 202.00 g Buy case |
| Renkler | Available in 2 variants: Stellar Blue Glacier Green |