Teknik özellikler
| Çıkış yılı | 2021 |
|---|---|
| Ekran | 6.8" 120Hz 1080x2460 |
| Panel | Color / IPS TFT 16,7 millions colors, 120 Hz 1080 x 2460 px (6.80") 395 ppi ∼85.3% screen-to-body ratio |
| İşletim sistemi | Android 11 |
| Yonga seti | MediaTek Helio G95 MT6785 Processor clock: 2.00 GHz Number of cores: 8 GPU: ARM Mali-G76 MC4 @900 MHz |
| RAM | 6 GB |
| Depolama | 128 GB Buy memory card |
| Batarya | 5.000 mAh |
| Boyutlar | 169.70 x 75.90 x 9.60 mm |
| Ağırlık | 212.00 g Buy case |
| Renkler | Available in 2 variants: Niebieski Zielony |