Teknik özellikler
| Çıkış yılı | 2023 |
|---|---|
| Ekran | 6.55" 120Hz 1080x2400 |
| Panel | Color / P-OLED 1,07 billions colors, 120 Hz 1080 x 2400 px (6.55") 402 ppi ∼87.0% screen-to-body ratio |
| İşletim sistemi | Android 13 |
| Yonga seti | Qualcomm Snapdragon 695 SM6375 Processor clock: 2.20 GHz Number of cores: 8 GPU: Adreno 619 @840 MHz |
| RAM | 12 GB |
| Depolama | 256 GB Buy memory card |
| Batarya | 5.000 mAh |
| Boyutlar | 160.10 x 74.40 x 7.60 mm |
| Ağırlık | 166.80 g Buy case |
| Renkler | Available in 3 variants: Marshmallow Blue Midnight Blue Viva Magenta |