Teknik özellikler
| Çıkış yılı | 2023 |
|---|---|
| Ekran | 6.9" 165Hz 1080x2640 |
| Panel | Color / P-OLED 1,07 billions colors, 165 Hz 1080 x 2640 px (6.90") 413 ppi ∼85.2% screen-to-body ratio |
| İşletim sistemi | Android 13 |
| Yonga seti | Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 SM8475 Processor clock: 3.20 GHz Number of cores: 8 GPU: Adreno 730 |
| RAM | 12 GB |
| Depolama | Available in 2 variants: 256 GB 512 GB |
| Batarya | 3.800 mAh |
| Boyutlar | 170.83 x 73.95 x 6.99 mm |
| Ağırlık | 188.50 g Buy case |
| Renkler | Available in 4 variants: Glacier Blue Infinite Black Viva Magenta Peach Fuzz |